Košarkaši Studenta su danas u dvorani na Bijelom brijegu u prvom susretu finala doigravanja za prvaka Lige Herceg-Bosne porazili ekipu Gruda s 81:65 (15:12, 16:8, 25:21, 25:24).

Studenti su tako došli na dva koraka od plasmana u Prvu ligu Bosne i Hercegovine, gdje će se plasirati ekipa koja u finalnoj seriji ostvari tri pobjede.

Gosti iz Gruda bili su bez igleda u Mostaru, jer je Student kontrolirao utakmicu svih 40 minuta. U pojedinim trenucima prednost domaćina bila je i 20 poena, a jedino vodstvo Grude su imale u prvoj četvrtini kod rezultata 12:11.

Mirko Đerek 15 i Ivica Širić 13 poena bili su najbolji kod Studenta, u ekipi Gruda istaknuo se Antonio Leventić s 21 poenom.

Snimku utakmice SKK Student - KK Grude možete pogledati večeras u 21 sati na programu HTV Oscar.

Druga utakmica finala doigravanja za prvaka Lige Herceg-Bosne igra se u četvrtak u 18 sati u Grudama.